efatmahbaz

زنان سفیدپوش" کوبایی،در محاصره لباس شخصی ها PDF Print E-mail

 

قصه پرغصه مردم سرزمینهایی که هنوز گرفتار ایدئولوژیهای رنگارنگ هستند خواه از نوع کمونیستی اش باشد وخواه از نوع اسلامی شبیه به هم در می اید. همه ایرانیان حکایت غم و درد "مادران عزادار ایران"را که هر شنبه ساعت 5 تا 6 سیاه پوش در سکوت و با در دست داشتن عکس های عزیزانشان در پارک لاله و یا در پارکی در ایران جمع می شوند شنیده اند و حکایت در گیری لباس شخصی ها و نیروی انتظامی و دستگیری مادران و بردن انها به زندان را بسیاری شنیده اند حتی در دی ماه 1388 تعدادی نزدیک به سی نفرشان را به اوین بردند و زنی 72 ساله ، راهی بیمارستان شد

چنین حکایتی )نه کاملا عین ان اما ) با شباهت های بسیار در کوبا می گذرد و همه جهان هفته گذشته در گیری های مادران و "زنان سفید پوش کوبایی" را بر صفحات تلویزیون شان دیده اند.

کوبا کشوری است کمونیستی، و ایران کشوری مسلمان. هردو ظاهرا باید زمین تا آسمان با هم فرق داشته باشند. یکی فرمان می راند به نام خدا و حرف و قوانین خدایی را بر مملکت جاری می کند و دیگری که کشور کمونیستی است همه چیزش باید خلاف خدا باشد و انکار خدا و ادیان خدا.!! اما ببینید شباهت گوشه هایی از داستان مادران ان سرزمین با مادران عزادار ایران را:

تظاهرات هفتگي«زنان سفیدپوش» روزهای یکشنبه است.اما مادران یک هفته اعتراضات ارام را در سالگرد سرکوب سال 2003، معروف به "بهار سیاه"- توسط دولت فیدل کاسترو- تدارک دیده بودند. در چهارمین روز این حرکت نیروهای دولتی آنها را به زور سوار ماشین نمودند و برخی را بنا به گفته عفو بین الملل زندان کردند و کتک زدند و برخی دیگر را به قول خودشان روانه خانه های شان کردند و...

در روز چهارشنبه «زنان سفید پوش» کوبایی را عده ایی بنام هواداران دولت با هو و سر و صدا در محاصره گرفتند و با آزارهای کلامی : شما اجازه راهپیمایی ندارید! شما ضد انقلابید! شما ....و در خشونت به نظامیان کمک کردند که به زور «زنان سفید پوش» را سوار ماشین مخصوص کنند و بنا به گفته دولتی ها آنها را به خانه شان برگردانند وهمچنین پلیس روز چهارشنبه چهارمین روز اعتصاب برخی از این «زنان سفیدپوش» را برای ساعاتی بازداشت کردند. مادران و همسران زندانیان سیاسی کوبایی بدلیل اینکه تظاهرات مسالمت امیزدر قانون اساسی کشورشان، احتیاج به مجوز ندارد به کارشان ادامه دادند.

«زنان سفیدپوش» یک گروه حقوق‌بشري، شامل همسران ، مادران مخالفان و ناراصیان زندانی می باشد. انان، خواستار آزادی حدود50 منتقد دولت هستند که هنوز در زندان به سر مي‌برند. ماه گذشته مادر اورلاندو زاپاتا پس از 85 روز اعتصاب غذا در زندان درگذشت.

عفو بین الملل اعلام کرد: که پلیس در بازداشت های چهارشنبه «زنان سفیدپوش» را کتک زده است . عفو بین الملل همچنین از دولت کوبا خواست امنیت آنها را تامین کند

دولت کوبا زندانیان را مجرمان کوچه بازاری خواند که از آمریکا دستمزد می گیرند.لباس شخصی ها به نام هواداری از دولت «زنان سفیدپوش»را مسخره و انها را ضد انقلاب و خود را جانباز انقلاب خواندند و اینکه آنها تا پای جان از انقلاب دفاع خواهند کرد... این شباهت تا کجا می تواند یش برود؟!

عفت ماهباز لندن

به نقل از سایت مادران عزادار ایران


مطلب را بفرستید: Share/Bookmark

مطلب را به بالاترین بفرستید: Balatarin

 

مطلب دیگر